Invited groups |
2015UC Berkeley High School Indoor State Qualifier Qualifying meets for the Indoor Championships Jan 17 Azusa Pacific High School Indoor State Qualifier Azusa Pacific
Jan 17 Santa Barbara High School Indoor State Qualifier Westmont College
Jan 24 Irvine High School Indoor State Qualifier Irvine HS
Jan 24 Great Oak High School Indoor State Qualifier Great Oak HS, Temecula
Jan 31 Mt Carmel High School Indoor State Qualifier Mt. Carmel HS
Jan 31 Paramount High School Indoor State Qualifier Paramount HS
Feb Kingsburg High School Indoor State Qualifier Kingsburg HS, Fresno
Feb 07 Redondo Union High School Indoor State Qualifier Redondo Union HS
Feb 07 Roosevelt High School Indoor State Qualifier Roosevelt HS, Corona
Feb 07 Simi Valley High School Indoor State Qualifier Simi Valley HS
Feb 07 UC Berkeley Indoor State Qualifier UC Berkeley
Feb 07 UC Davis Indoor State Qualifier UC Davis
Feb 15-16 California State High School Invitational Indoor Championships Fresno, CA
2015 Results - UC Berkeley Indoor State Qualifier
Published by
Website:Click here Results by: Record Timing Cal All Comers
Edwards Stadium
February 7, 2015
Event 3 Mixed 1 Mile Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
Section 1
1 Max Leach M Open Men 4:20.02
2 Wyatt Landram M Open Men 4:20.64
3 Brian Cole M Open Men 4:27.94
4 Jack Nevins M Open Men 4:30.31
5 Nate Beach M Open Men 4:32.11
6 Reyes Morones M Open Men 4:35.75
7 Phillip Kruse M Open Men 4:40.17
8 William Contreras M Open Men 4:43.97
9 Alex Battaglino M Open Men 4:44.12
10 Joel Timbrell M Open Men 4:49.09
11 Edward Hill M Open Men 4:51.19
12 George Hockett M High School Boys 5:15.31
13 Bryan Mayberry M Open Men 5:17.36
14 Emilio Flamenco M Open Men 5:25.03
15 Thomas Horp M Open Men 5:53.89
-- David Kaminski M Open Men DNF
Section 2
1 Heather Cerney W Open Women 5:01.26
2 Laura O'Neill W Open Women 5:15.46
3 Elizabeth Flatley W Open Women 5:15.99
4 Cyntia Salazar W Open Women 5:49.59
Event 4 Mixed 60 Meter Hurdles
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
Section 1 Wind: 1.1
1 Ashtyn Davis M Open Men 8.23
2 Jonte Turner M Open Men 8.35
Section 2 Wind: 1.8
1 Deion Lightfoot M High School Boys 8.32 8.316
2 Raleigh Adams M High School Boys 8.32 8.319
3 Aidan Kirwa M High School Boys 8.38
4 Joshua Langston-Hall M16 High School Boys 8.49
5 Blake Lewis M High School Boys 8.58
6 Jack Olender M17 High School Boys 8.80
7 Andrew Cenidoza M High School Boys 8.91
-- Tony Moller M17 High School Boys DQ Around hurdle
Section 3 Wind: 1.4
1 Jonathon Harvey M17 High School Boys 8.83
2 Darius Carbin M16 High School Boys 8.84
3 Brandon Kameny M17 High School Boys 9.47
4 Guraik Clair M18 High School Boys 10.25
5 Nathaniel Chaffin-Reed M High School Boys 18.30
Section 4 Wind: 1.3
1 Taemon Omololu M14 High School Boys 9.30
2 Isaki Wada-Law M16 High School Boys 9.32
3 Jonathan Miles C. Hall M15 High School Boys 9.73
4 DeMario Brown M17 High School Boys 11.36
Section 5 Wind: 1.7
1 Kaylah Robinson W High School Girl 8.94
2 Morgan Robertson W Open Women 9.13
3 Caice Lanoraz W17 High School Girl 9.23
4 Allanah Lee W15 High School Girl 9.48
5 Maya Miklos W High School Girl 9.58
6 Emily Topielski W17 High School Girl 10.06
7 Riley Sanders W High School Girl 10.11
8 Asha Culhane W Open Women 14.52
Section 6 Wind: 0.6
1 Kennedy Jones W17 High School Girl 9.43
2 Naimah Hameed W High School Girl 9.64
3 Jessica Spink W Open Women 9.95
4 Keilani Green W17 High School Girl 10.14
5 Jaylyn Warwick W High School Girl 10.26
6 Arlevia Livingston W High School Girl 10.27
7 Katya Williges W17 High School Girl 10.44
8 Sophia Le W16 High School Girl 10.51
Section 7 Wind: 1.6
1 Melissa Seaman W17 High School Girl 9.96
2 Avery Avina W16 High School Girl 11.04
3 Senna Kadah W High School Girl 11.37
4 Yuonna Elliot-Williams W16 High School Girl 12.77
5 Emily Kameny W14 High School Girl 13.42
Section 8 Wind: 1.2
1 Aine McNulty W16 High School Girl 10.13
2 Savannah Simpson W High School Girl 10.64
3 Cali Vance W17 High School Girl 10.94
4 Kajol Shankar W16 High School Girl 12.35 12.343
5 Caitlyn Opuiencia W High School Girl 12.35 12.350
Event 7 Mixed 400 Meter Dash
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
Section 1
1 Ben Greenwald M Open Men 49.96
2 Jalen Doss M Open Men 50.81
3 Michael Berry M Open Men 51.03
4 Jamari Evers-Threatt M Open Men 51.41
5 Leonardo Valdez M Open Men 52.03
6 William Contreras M Open Men 52.49
7 Abraham Aldaraca M Open Men 55.22
Section 2
1 Anthony Bruno M Open Men 50.57
2 Tarry Parks M Open Men 54.75
3 Niko Conner M Open Men 55.78
4 Andrew Tey M Open Men 57.32
-- Anthony Beron M High School Boys DQ Lane violation
Section 3
1 Adrienne Hinkston W Open Women 1:01.04
2 Victoria Nardella W13 JR High Girls 1:03.90
3 Jessica Brown W Open Women 1:09.69
Event 8 Mixed 60 Meter Dash
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
Section 1 Wind: 1.0
1 Rubin Williams M Open Men 6.77
2 James Traylor M20 Open Men 7.00
3 Stanley Arukwe M Open Men 7.06
4 Aaron Jones M High School Boys 7.09
5 Chase Wheeler M Open Men 7.10
6 Keith Lewis M21 Open Men 7.15 7.146
7 Aidan Verba-Hamilton M17 High School Boys 7.34
8 Tristen Dacanay-Ellingta M High School Boys 7.38
Section 2 Wind: 1.4
1 Galen Evans M High School Boys 7.15 7.146
2 Elijah Lucy M17 High School Boys 7.17
3 Phillip Montgomery M Open Men 7.29
4 Charles Levine M16 High School Boys 7.43 7.429
5 Jacob Avelino M15 High School Boys 7.44
6 Laterell Thayer M High School Boys 7.46
7 Alfonso Peterson M38 Open Men 7.55 7.546
8 Xavier Kokodoko M16 High School Boys 8.00
Section 3 Wind: 1.5
1 Chris Ilios M18 High School Boys 7.21 7.205
2 Raleigh Adams M High School Boys 7.36
3 Cedric Lewis M17 High School Boys 7.41 7.407
4 Niel Grant M16 High School Boys 7.47
5 Jonathan Lane M High School Boys 7.77 7.769
6 Michael Alexander M17 High School Boys 7.78
7 Leon Figg M14 High School Boys 9.03
8 Tracey Wood M16 High School Boys 9.35 9.349
Section 4 Wind: 1.0
1 Dante Griffith-Johnson M18 High School Boys 7.21 7.204
2 Kurt Felicitas M High School Boys 7.24
3 Windsor Jamison M High School Boys 7.35
4 Diego Escobedo M14 High School Boys 7.73
5 Jack Luavasa M High School Boys 7.99
6 Semre Abraha M17 High School Boys 8.27 8.265
7 Christian Ovitz M High School Boys 8.70
8 Eddie Laud M14 High School Boys 8.99 8.981
Section 5 Wind: 0.7
1 Tre Babauta M15 High School Boys 7.33
2 Matthew Gates M16 High School Boys 7.37
3 Dru Brown M17 High School Boys 7.49
4 Nick Fondiller M17 High School Boys 7.51
5 Justin Harbey M16 High School Boys 7.81 7.807
6 Christopher Hughes M High School Boys 7.90
7 Jorden Harvey M14 High School Boys 8.64
8 Bobby Rollins M15 High School Boys 9.50
Section 6 Wind: 0.7
1 Javari Anderson M18 High School Boys 7.30
2 Jonathan Dourneau M17 High School Boys 7.41 7.410
3 Blake Lewis M High School Boys 7.48
4 Grey Coats M16 High School Boys 7.57
5 Ross McCabe M High School Boys 7.67
6 Alec Capalletti M18 High School Boys 7.83
7 Donovan Conrad M High School Boys 7.93
8 Jaelen Craft M14 JR High Boys 8.39 8.388
Section 7 Wind: 1.3
1 Isaiah Turner M16 High School Boys 7.43 7.430
2 Elijah Short M17 High School Boys 7.45 7.442
3 Sambat Lim M High School Boys 7.45 7.448
4 Jones Temple M High School Boys 7.56
5 Joey Lewis M High School Boys 7.59
6 Isaiah Davis M17 High School Boys 7.61
7 Luis Duran M High School Boys 7.86
8 Jeremy Weaver M15 High School Boys 8.37
Section 8 Wind: 0.8
1 Harls Khalla M High School Boys 7.23
2 Alan Williams M High School Boys 7.40
3 Gino Long M High School Boys 7.45 7.446
4 Bailey Roker M High School Boys 7.52 7.511
5 Damani Sistena M16 High School Boys 7.52 7.516
6 Antowan Walker M High School Boys 7.65
7 Rudy Suarez M17 High School Boys 7.96 7.952
8 Kyren Richardson M16 High School Boys 8.06
Section 9 Wind: 0.5
1 Tyler Foster M15 High School Boys 7.58
2 Brandon Peralta M15 High School Boys 7.68
3 Adarius Cannon M16 High School Boys 7.77 7.764
4 Thomas Johnstone M16 High School Boys 7.85
5 Khalia Latimore M15 High School Boys 7.89
6 Darius Sykes-Miller M16 High School Boys 7.92
7 Kyle Pulido M14 High School Boys 8.61 8.601
8 Jalen Clark M High School Boys 9.35 9.347
Section 10 Wind: 1.0
1 Kirk Baril M High School Boys 7.45 7.441
2 Angelo Edgerly M14 High School Boys 7.76 7.751
3 Francisco Montes III M High School Boys 7.76 7.755
4 Trayvon Thomas M High School Boys 7.77 7.768
5 Taemon Omololu M14 High School Boys 7.81 7.807
6 Korey Russell M JR High Boys 7.98
7 Tyler Gargiulo M18 High School Boys 8.15
8 Fabiano Taufa M High School Boys 8.53 8.527
Section 11 Wind: 1.1
1 Nathen Francisco M16 High School Boys 7.19
2 Keagan Wethington W High School Girl 7.27
3 Marcel Mims M17 High School Boys 7.55 7.542
4 a unknown M High School Boys 7.60
5 Kevin Tejada M17 High School Boys 7.74 7.731
Section 12 Wind: 0.5
1 Jayla Scholis W Open Women 7.74 7.732
2 Jasiri Blake W Open Women 7.79
3 Kaylah Robinson W High School Girl 7.94
4 Hannah Waller W High School Girl 7.96 7.960
5 Lauren Reed W High School Girl 8.07
6 Christina Chenault W High School Girl 8.32
7 Astariya Harris W17 High School Girl 8.50
8 Sophia Le W16 High School Girl 8.81
Section 13 Wind: 1.4
1 Alanna Epps W High School Girl 8.06
2 Kalesi Budei W17 High School Girl 8.19
3 Asiah Dailey W15 High School Girl 8.34
4 Taylor Johnson W16 High School Girl 8.43
5 Diamond Stitts W17 High School Girl 8.47
6 Lauren Henske W High School Girl 8.54 8.533
7 Emily Topielski W17 High School Girl 8.54 8.539
8 Jessica Spink W Open Women 8.61 8.607
Section 14 Wind: 1.2
1 Normie Thurman W15 High School Girl 8.22
2 Natalie Reichenbach W17 High School Girl 8.27 8.270
3 Precious Haynes W16 High School Girl 8.30
4 Bridgitte Agcaoili W17 High School Girl 8.31
5 Natalie Drucker W High School Girl 8.39 8.382
6 Mikayla Tran W15 High School Girl 8.42
7 Lorraine Williams W15 High School Girl 8.74
8 Alia Andersdon W15 High School Girl 9.08
Section 15 Wind: 1.9
1 Naomi Smith W15 High School Girl 8.01
2 Naimah Hameed W High School Girl 8.11
3 A'Nia Diggs W15 High School Girl 8.25
4 Ashani Thomas M13 JR High Girls 8.53 8.527
5 Alyssa Giammanco W High School Girl 8.62
6 Kailyn Coleman W17 High School Girl 8.65
7 Aaliyah Moore W JR High Girls 8.66
8 Amiyah Prinee W14 High School Girl 8.80
Section 16 Wind: 1.0
1 Eleni Reynolds W17 High School Girl 8.13 8.121
2 Marina Torras W17 High School Girl 8.13 8.128
3 Melissa Seaman W17 High School Girl 8.36
4 De'Jah Robinson W15 High School Girl 8.46
5 Amanda Mell W17 High School Girl 8.53 8.528
6 Jocelyn Iglehart W High School Girl 8.67
7 Abby McKeag W14 High School Boys 8.72
8 Darani Jayawardana W17 High School Girl 8.76
Section 17 Wind: 0.4
1 Kalie Oku W16 High School Girl 8.53 8.521
2 Lauren Devine W17 High School Girl 8.54 8.538
3 Dayna Jones W High School Girl 8.61 8.609
4 Mia Avila W15 High School Girl 8.95
5 Rachel McGill W17 High School Girl 9.06
6 Alexandra Lonsinger W16 High School Girl 9.09
7 Mia Gray W16 High School Girl 9.19
8 Caitlyn Opuiencia W High School Girl 9.69
Section 18 Wind: 0.7
1 Aisha Ahmad W High School Girl 8.16
2 Danielle Drew W High School Girl 8.28
3 Brittany Brown W17 High School Girl 8.53 8.528
4 Brianna Bryant W17 High School Girl 8.56
5 Taylor Bazile W16 High School Girl 8.57
6 Mahal Williams W High School Girl 8.99 8.989
7 Aa'liyah Usher W17 High School Girl 9.33
8 Kala Mercadel W14 High School Girl 9.64
Event 9 Mixed 800 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
Section 1
1 Cristian Monsalud M17 High School Boys 1:57.79
2 Kai Benedict M17 High School Boys 1:58.45
3 Steve Sloan M High School Boys 2:01.49
4 Ben Williams M High School Boys 2:02.20
5 Abraham Aldaraca M Open Men 2:03.02
6 Pil Singh M17 High School Boys 2:08.61
7 Armando Negrete M High School Boys 2:11.02
8 Patrick Glynn M16 High School Boys 2:18.44
Section 2
1 Christian Gonzales M High School Boys 2:05.64
2 Erik Stein M High School Boys 2:06.06
3 Ryan Cutter M High School Boys 2:07.57
4 Frazier White M High School Boys 2:15.26
5 Brandon Desas M High School Boys 2:20.18
6 Ulyses Ramon M High School Boys 2:26.92
7 Jashanpreet Sandhu M High School Boys 2:44.33
-- Dand Ly M17 High School Boys DQ Lane violation
Section 3
1 Juan Pablo Magana M17 High School Boys 2:11.31
2 Natalie Drucker W High School Girl 2:15.30
3 Pablo Rivera M High School Boys 2:22.58
4 Matthew Lapis M High School Boys 2:23.76
5 Alex Seniff W17 High School Girl 2:23.82
6 Guadelupe Najera M14 High School Boys 2:47.89
7 Simran Singh M High School Boys 2:54.66
-- Jaspiar Singh M High School Boys DQ Lane violation
Section 4
1 Long Tran M16 High School Boys 2:14.50
2 Anthony Ramirez M16 High School Boys 2:24.07
3 William Montes M High School Boys 2:25.71
4 Prince Moore M13 JR High Boys 2:25.95
5 Pamela Amaechi W15 High School Girl 2:30.68
6 Anthony Beron M High School Boys 2:35.57
7 Adrian Shuh-Humphries M High School Boys 2:36.51
8 Russell Agustin M JR High Boys 2:39.78
9 Thomas Horp M Open Men 2:45.44
Section 5
1 Rylee Brown W15 High School Girl 2:19.40
2 Glennis Murphy W15 High School Girl 2:21.51
3 Raissa Boyson W17 High School Girl 2:24.32
4 Gillian Wagner W High School Girl 2:28.45
5 Ava Agustin W14 High School Girl 2:33.12
6 Annie Fogarty W High School Girl 2:34.00
7 Cyntia Salazar W Open Women 2:34.77
8 Meagen Lowe W13 JR High Girls 2:35.45
9 Victoria Nardella W13 JR High Girls 2:45.34
10 Smith Corie W13 JR High Girls 2:45.76
11 Camille Adams W16 High School Girl 2:48.45
12 Mia Jauregui W13 JR High Girls 2:51.48
13 Karina Guerrero W High School Girl 3:23.07
Event 12 Mixed 200 Meter Dash
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
Section 1 Wind: -1.3
1 Rubin Williams M Open Men 21.45
2 Cameron Roach M Open Men 22.48
3 Stanley Arukwe M Open Men 22.55
4 Jamari Evers-Threatt M Open Men 23.60
5 Adonis Johnson M Open Men 23.93
6 Justin Light M16 High School Boys 27.43
Section 2 Wind: -1.6
1 Kamia Willis W Open Women 27.91
2 Bridgitte Agcaoili W17 High School Girl 28.66
3 Jessica Spink W Open Women 28.95
Event 14 Mixed 4x400 Meter Relay
================================================================
Team Finals
================================================================
Section 1
1 Relay Lane 6 'A' 3:30.41
2 Relay Lane 4 'A' 3:32.74
3 Relay Lane 7 'A' 3:33.19
4 Relay Lane 5 'A' 3:33.47
5 Relay Lane 3 'A' 3:35.40
6 Relay Lane 2 'A' 4:06.24 G
7 Relay Lane 1 'A' 4:12.22 G
8 Relay Lane 8 'A' 4:34.17
Event 17 Mixed 4x200 Meter Relay
================================================================
Team Finals
================================================================
1 Relay Lane 6 'A' 1:29.90 B
2 Relay Lane 3 'A' 1:32.01 B
3 Relay Lane 4 'A' 1:32.59 B
4 Relay Lane 5 'A' 1:32.65 B
5 Relay Lane 2 'C' 1:32.74 B
6 Relay Lane 8 'A' 1:35.13 B
-- Relay Lane 7 'A' DQ B Lane violation
Section 2
1 Relay Lane 4 'B' 1:34.33 B
2 Relay Lane 6 'B' 1:34.34 B
3 Relay Lane 3 'B' 1:36.59 B
4 Relay Lane 5 'B' 1:37.70 B
5 Relay Lane 2 'A' 1:38.26 B
6 Relay Lane 8 'B' 1:45.75 B
-- Relay Lane 7 'B' DQ B Lane violation
Section 3
1 Relay Lane 2 'B' 1:44.13
2 Relay Lane 4 'C' 1:45.40
3 Relay Lane 5 'C' 1:47.53
4 Relay Lane 3 'C' 1:47.81
-- Relay Lane 6 'C' DQ Lane violation
Section 4
1 Relay Lane 3 'D' 1:45.80
2 Relay Lane 6 'D' 1:48.48
3 Relay Lane 5 'D' 1:48.92
4 Relay Lane 4 'D' 1:55.83
Event 20 Mixed 550 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
Section 1
1 Marcus Runels M High School Boys 1:20.27
2 Ryan Hamman M High School Boys 1:21.57
3 Alan Friedman M16 High School Boys 1:22.74
4 Donye Green M High School Boys 1:24.14
5 Guraik Clair M18 High School Boys 1:27.79
6 Zion Garcia M15 High School Boys 1:28.48
7 Angelo Edgerly M14 High School Boys 1:30.24
Section 2
1 Liam Knight M16 High School Boys 1:21.96
2 Isaiah Haynes M17 High School Boys 1:23.57
3 Rodolfo Agustin M16 High School Boys 1:24.28
4 Ray Ohhashi M17 High School Boys 1:24.35
5 Ari Milton W High School Girl 1:26.95
6 Chris Hyde M High School Boys 1:29.12
7 Frazier White M High School Boys 1:30.07
8 Jose Alvarez M15 High School Boys 1:45.14
Section 3
1 Miles Duncun M High School Boys 1:19.51
2 Andrew Thomas M High School Boys 1:23.88
3 Justin Light M16 High School Boys 1:31.33
4 Ned Peterson M High School Boys 1:33.80
5 Griffin Blum M High School Boys 1:35.05
6 Malcolm Santos M High School Boys 1:38.51
7 Will Gallagher M High School Boys 1:40.06
8 Nico Rondio M17 High School Boys 1:42.79
Section 4
1 Chloe Jenkins W High School Girl 1:25.89
2 Maya Miklos W High School Girl 1:25.93
3 Avi'tal Wilson- Perteere W High School Girl 1:29.21
4 Emily Barrett W High School Girl 1:35.27
5 Jazmin Monno W17 High School Girl 1:35.80
6 Nia Whitlock W16 High School Girl 1:37.59
7 Patience Sykes W14 High School Girl 1:40.60
8 Chyna Kane-Ross W High School Girl 1:40.80
Section 5
1 Alex Seniff W17 High School Girl 1:35.14
2 Maddie Klein W High School Girl 1:36.19
3 Shauna Ewry W High School Girl 1:36.31
4 Audrey Smith W16 High School Girl 1:40.38
5 Kelsey Shinn W16 High School Girl 1:48.36
6 Nicole Lewis W15 High School Girl 1:49.02
Event 23 Mixed 4x800 Meter Relay
================================================================
Team Finals
================================================================
Section 1
1 Relay Lane 2 'A' 8:18.94
2 Relay Lane 4 'A' 8:42.84
3 Relay Lane 6 'A' 8:49.27
4 Relay Lane 3 'A' 9:01.93
5 Relay Lane 5 'A' 9:37.50
6 Relay Lane 1 'A' 10:45.45 G
Event 50 Mixed Weight Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
Flight 1
1 Steven Tofanelli M High School Boys 18.68m 61-03.50
2 Peter Simon M Open Men 17.93m 58-10.00
3 Patrick Ng M High School Boys 16.55m 54-03.75
4 Matthew Esparza M Open Men 15.71m 51-06.50
5 Trevor Hamilton M High School Boys 15.39m 50-06.00
6 Ginika Iwuchukwu W Open Women 15.20m 49-10.50
7 Destiny Parker W Open Women 15.05m 49-04.50
8 Cody Holt M18 High School Boys 14.49m 47-06.50
9 Emelda Malm Annan W High School Girl 14.39m 47-02.50
10 Brittnee Jones W High School Girl 13.06m 42-10.25
11 Stefan Seul M High School Boys 12.59m 41-03.75
12 Dagne Buck M14 High School Boys 11.72m 38-05.50
13 Nicholas Oreo M16 High School Boys 11.30m 37-01.00
14 Alexandra Jones W High School Girl 10.87m 35-08.00
15 Sha-fee Jackson W Open Women 9.98m 32-09.00
16 Madison Holt W High School Girl 9.78m 32-01.00
Event 52 Mixed High Jump
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 Guo Wei Zhang M Open Men 2.28m 7-05.75
2 Darius Carbin M16 High School Boys 2.06m 6-09.00
3 Jaron Thexton M18 High School Boys 1.91m 6-03.25
3 Kaizer Gillisee M18 High School Boys 1.91m 6-03.25
5 Brian Yeager M17 High School Boys 1.86m 6-01.25
6 Xinjuan Kheng W Open Women 1.81m 5-11.25
6 Liz Patterson W Open Women 1.81m 5-11.25
8 Josh Frazier M17 High School Boys 1.76m 5-09.25
8 Tristan Akery M High School Boys 1.76m 5-09.25
8 Nick Lombardi M17 High School Boys 1.76m 5-09.25
11 Jordan Smith M16 High School Boys 1.71m 5-07.25
11 Richard Amaechi M17 High School Boys 1.71m 5-07.25
11 Yang Wang W Open Women 1.71m 5-07.25
14 Jason Kelly M16 High School Boys 1.62m 5-03.75
14 Aine McNulty W16 High School Girl 1.62m 5-03.75
16 Julie Zweng W Open Women 1.58m 5-02.25
16 Riley Sanders W High School Girl 1.58m 5-02.25
16 Christine Canning W Open Women 1.58m 5-02.25
16 Melina Moore W17 High School Girl 1.58m 5-02.25
20 Lexi Stevens W High School Girl 1.54m 5-00.50
20 Tara Lookabaugh W Open Women 1.54m 5-00.50
22 Sara Merg W17 High School Girl 1.42m 4-07.75
22 Cassie Ackemann W15 High School Girl 1.42m 4-07.75
22 Katya Williges W17 High School Girl 1.42m 4-07.75
25 Asha Culhane W Open Women 1.38m 4-06.25
25 Ed Baskauskas M Open Men 1.38m 4-06.25
27 Jack Squipes M Open Men 1.34m 4-04.75
-- Clem DeGiovanni M High School Boys NH
Event 53 Mixed Shot Put
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 Griffen de Flores M17 High School Boys 16.34m 53-07.50
2 Peter Simon M Open Men 16.09m 52-09.50
3 Nate Esparza M16 High School Boys 16.07m 52-08.75
4 Jacob Wilson M16 High School Boys 14.75m 48-04.75
5 Adan Pevia M High School Boys 14.00m 45-11.25
6 Connor Smith M16 High School Boys 13.64m 44-09.00
7 Ginika Iwuchukwu W Open Women 13.47m 44-02.50
8 Destiny Parker W Open Women 13.32m 43-08.50
9 Tevita Lasike M17 High School Boys 13.23m 43-05.00
10 Tyhana Cooper W19 Open Women 12.79m 41-11.50
11 Stefan Seul M High School Boys 12.75m 41-10.00
12 Megan Dulaney W17 High School Girl 12.16m 39-10.75
13 Alexandra Jones W High School Girl 11.71m 38-05.00
14 Hannah Hall W14 High School Girl 11.68m 38-04.00
15 Pamela Amaechi W15 High School Girl 11.32m 37-01.75
16 Riley Vernarecci W High School Girl 10.96m 35-11.50
17 Brittnee Jones W High School Girl 10.48m 34-04.75
18 Jason Kelly M16 High School Boys 9.79m 32-01.50
19 Brooklyn Petty W High School Girl 8.73m 28-07.75
20 Erica Hayes W Open Women 8.47m 27-09.50
21 Ivy Acosta W High School Girl 8.33m 27-04.00
22 Dagne Buck M14 High School Boys 8.25m 27-01.00
23 Odiri Ntekeme W High School Girl 8.00m 26-03.00
24 Arianna McDonald W17 High School Girl 7.93m 26-00.25
25 Ezenwanyi Osakwe W18 High School Girl 7.69m 25-02.75
26 Dave Rivera M15 High School Boys 6.39m 20-11.75
27 Luis Duran M High School Boys 6.03m 19-09.50
-- Matthew Esparza M Open Men FOUL
Event 54 Mixed Long Jump Open
===============================================================================
Name Age Team Finals Wind
===============================================================================
1 Phillip Montgomery M Open Men 6.17m NWI 20-03.00
2 George Wyatt M Open Men 5.30m NWI 17-04.75
3 Asha Culhane W Open Women 4.90m NWI 16-01.00
Event 55 Mixed Triple Jump Open
===============================================================================
Name Age Team Finals Wind
===============================================================================
1 Edgar Panford M Unattached 13.92m NWI 45-08.00
2 George Wyatt M Open Men 11.79m NWI 38-08.25
Event 56 Mixed Javelin Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 Chris Kirkwood M Open Men 57.95m 190-01
2 Andrew Scholnick M Open Men 54.26m 178-00
3 Garrett Jacobs M Open Men 49.92m 163-09
4 Niki Pappelis W Open Women 35.84m 117-07
5 Jordan Brittner W Open Women 30.39m 99-08
6 Elaine Weaver W Open Women 29.27m 96-00
7 Lauren Kinloch W High School Girl 24.34m 79-10
Event 57 Mixed Discus Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 Summer Pierson W Open Women 57.52m 188-08
2 Brenden Song M Open Men 49.55m 162-07
3 Lauren Kinloch W High School Girl 37.11m 121-09
4 Alison Sexson W High School Girl 34.67m 113-09
5 Brittnee Jones W High School Girl 33.74m 110-08
Event 59 Mixed 3200 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
Section 1
1 Yohaness Estifanos M Open Men 9:26.50
2 Alexander Glarin M17 High School Boys 9:41.54
3 Cameron Gashell M High School Boys 9:43.48
4 Robert Miranda M14 High School Boys 9:48.34
5 Evan Sparling M Open Men 9:52.79
6 Jared Yabu M High School Boys 10:12.29
7 Mario Perez M High School Boys 10:15.47
8 Nima Lecierc M High School Boys 10:29.74
9 Elliott Portillo M High School Boys 10:52.92
10 Logan Portillo M High School Boys 11:27.04
11 Carl Rose M Open Men 12:22.49
12 Kate Ashley W Open Women 12:30.49
13 Maude Blair W15 High School Girl 13:00.58
14 Maizy Kesterson W14 High School Girl 14:42.84
Event 61 Mixed Long Jump HS
===============================================================================
Name Age Team Finals Wind
===============================================================================
Flight 1
1 Kurt Felicitas M High School Boys 23-01.50 NWI 7.04m
2 Matthew Runels M High School Boys 22-03.00 NWI 6.78m
3 Paul Touma M18 High School Boys 21-02.75 NWI 6.47m
4 Evan Tansimore M15 High School Boys 20-08.25 NWI 6.30m
5 Connor Laughlin M17 High School Boys 20-05.50 NWI 6.23m
6 Semano Attiogbe M Open Men 19-10.00 NWI 6.04m
7 Payton Young M15 High School Boys 19-08.75 NWI 6.01m
8 Adrian Dolo M15 High School Boys 19-07.75 NWI 5.98m
8 Telvin Haines M17 High School Boys 19-07.75 NWI 5.98m
10 Joshua Langston-Hall M16 High School Boys 19-07.25 NWI 5.97m
11 Kevin Lin M17 High School Boys 18-11.00 NWI 5.76m
12 Jonathan Miles C. Hall M15 High School Boys 18-08.50 NWI 5.70m
13 Derek Wendland M17 High School Boys 18-07.00 NWI 5.66m
14 Michael Hipol M17 High School Boys 18-01.75 NWI 5.53m
15 Kennedy Jones W17 High School Girl 17-11.75 NWI 5.48m
16 Christina Chenault W High School Girl 17-04.50 NWI 5.29m
17 Andrew Cenidoza M High School Boys 17-04.00 NWI 5.28m
18 Jonathan Ruiz M16 High School Boys 17-01.25 NWI 5.21m
19 Mikayla Tran W15 High School Girl 16-09.50 NWI 5.11m
20 Jacob Taylor M15 High School Boys 16-09.00 NWI 5.10m
21 Taylor Johnson W16 High School Girl 16-08.50 NWI 5.09m
22 Amanda Mell W17 High School Girl 16-00.00 NWI 4.87m
23 Kalesi Budei W17 High School Girl 15-06.75 NWI 4.74m
24 Destin Abad M High School Boys 15-03.75 NWI 4.66m
25 Hanna Coloma W15 High School Girl 15-03.50 NWI 4.66m
26 Christina Briones W High School Girl 15-00.75 NWI 4.59m
27 Taylor Bazile W16 High School Girl 14-09.75 NWI 4.51m
28 Savannah Simpson W High School Girl 14-08.75 NWI 4.48m
29 Bridgitte Agcaoili W17 High School Girl 14-08.50 NWI 4.48m
30 Arlevia Livingston W High School Girl 14-08.25 NWI 4.47m
31 Garvey Buchongo W High School Girl 14-01.50 NWI 4.30m
32 Lyssabeth Lorico W High School Girl 14-00.50 NWI 4.27m
33 Camille Fang W15 High School Girl 13-05.50 NWI 4.10m
34 Rachel McGill W17 High School Girl 13-02.75 NWI 4.03m
35 Mahal Williams W High School Girl 13-01.75 NWI 4.00m
36 Kajol Shankar W16 High School Girl 12-09.75 NWI 3.90m
37 Anoop Rana W High School Girl 12-01.75 NWI 3.70m
38 Dun-Nielle Smith W High School Girl 10-01.75 NWI 3.09m
-- Chris Ilios M18 High School Boys FOUL
-- Adam Winding M High School Boys FOUL
-- Elijah Lucy M17 High School Boys FOUL
Event 62 Mixed Triple Jump HS
===============================================================================
Name Age Team Finals Wind
===============================================================================
1 Kurt Felicitas M High School Boys 14.01m NWI 45-11.75
2 Paul Touma M18 High School Boys 13.43m NWI 44-00.75
3 Darius Carbin M16 High School Boys 13.03m NWI 42-09.00
4 Brian Yeager M17 High School Boys 13.01m NWI 42-08.25
5 Semano Attiogbe M Open Men 12.71m NWI 41-08.50
6 Blake Lewis M High School Boys 12.31m NWI 40-04.75
7 George Hockett M High School Boys 12.18m NWI 39-11.50
8 Payton Young M15 High School Boys 11.83m NWI 38-09.75
9 Tony Moller M17 High School Boys 11.81m NWI 38-09.00
10 Andrew Cenidoza M High School Boys 11.54m NWI 37-10.50
11 Michael Hipol M17 High School Boys 11.53m NWI 37-10.00
Event 63 Mixed 1600 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
Section 1
1 Kai Benedict M17 High School Boys 4:23.67
2 Ariel Monsalud M16 High School Boys 4:32.07
3 Zachary Katzman M16 High School Boys 4:32.73
4 Cody Larson M High School Boys 4:38.91
5 Cooper Teare M15 High School Boys 4:40.10
6 Pil Singh M17 High School Boys 4:45.92
7 Stewart Fernandez M15 High School Boys 4:49.24
8 Juan Pablo Magana M17 High School Boys 4:50.41
9 Patrick Sicurello M High School Boys 4:52.60
10 Miles Moran M18 High School Boys 4:55.90
11 Gabriel Rouhani M High School Boys 5:03.47
12 Saul Maciel M16 High School Boys 5:04.21
13 Eli Plares M High School Boys 5:04.25
14 Alexander Garcia M16 High School Boys 5:09.12
15 Gavin Hill M15 High School Boys 5:10.77
16 Daniel Ratto M High School Boys 5:11.06
17 Anthony Ramirez M16 High School Boys 5:12.05
18 Daniel Alarcon M15 High School Boys 5:13.48
19 Andres Cisneros M High School Boys 5:15.36
20 Andrew Garcia M17 High School Boys 5:16.07
21 Matthew Lapis M High School Boys 5:16.15
22 Dand Ly M17 High School Boys 5:16.58
23 Long Tran M16 High School Boys 5:19.70
24 Christian Barrett M High School Boys 5:21.00
25 William Montes M High School Boys 5:32.11
26 Jaspiar Singh M High School Boys 5:38.85
27 Jashanpreet Sandhu M High School Boys 5:39.60
28 Simran Singh M High School Boys 6:14.73
29 Barry Brand M High School Boys 6:16.75
30 Aushalom Berrol M15 High School Boys 6:17.33
Section 2
1 Jose Cruz M High School Boys 4:43.80
2 Mario Perez M High School Boys 4:44.20
3 Erik Stein M High School Boys 4:52.43
4 Nicholas Buoncristiani M16 High School Boys 5:04.09
5 Alejandro Marinez M High School Boys 5:27.59
6 Jesus Osornio M16 High School Boys 5:35.49
7 Armando Negrete M High School Boys 5:41.01
8 Adrian Shuh-Humphries M High School Boys 5:41.84
9 Russell Agustin M JR High Boys 5:44.22
10 Adam Mogilnicki M15 High School Boys 5:45.39
11 Momin Mirza M High School Boys 5:50.79
12 Jose Alvarez M15 High School Boys 5:58.32
13 Guadelupe Najera M14 High School Boys 6:10.05
14 Suha Mejia M16 High School Boys 6:30.76
15 Connaitre Chateaubrean M High School Boys 6:40.02
Section 3
1 Rylee Brown W15 High School Girl 5:00.35
2 Hannah Benoit Bucher W17 High School Girl 5:17.24
3 Alexandra Nensom W High School Girl 5:17.34
4 Josie Frye W17 High School Girl 5:17.75
5 Skyler Flora W18 High School Girl 5:20.45
6 Ellie Nardella W15 High School Girl 5:29.01
7 Mikayla Prahl W16 High School Girl 5:47.96
8 Lela Stemple W17 High School Girl 5:53.09
9 Alyssa Destasio W14 High School Girl 5:53.88
10 Magali de Bruyn W High School Girl 5:58.75
11 Rachel Barcklay W High School Girl 6:10.38
12 Alexa McKellips W17 High School Girl 6:26.05
13 Olivia Sinclair W16 High School Girl 6:27.20
14 Cameron Sylla W15 High School Girl 6:30.08
15 Alyssa Suba W17 High School Girl 6:58.66
16 Daniela Villalobos W15 High School Girl 8:18.33
Section 4
1 Miranda Kennedy W18 High School Girl 5:15.65
2 Abbey Meck W15 High School Girl 5:21.91
3 Katie Nili W14 High School Girl 5:29.17
4 MAckenzie Mora W15 High School Girl 5:32.23
5 Meagen Lowe W13 JR High Girls 5:32.81
6 Clare Hernandez W15 High School Girl 5:43.37
7 Smith Corie W13 JR High Girls 5:54.51
8 Sydney Fox W14 High School Girl 6:01.08
9 Mia Jauregui W13 JR High Girls 6:02.07
10 Haley Zander W14 High School Girl 6:09.64
11 Morgan James W15 High School Girl 6:43.19
12 Alondra Esquirel W High School Girl 7:25.72
13 Jennifer Armienta W High School Girl 7:42.70
Event 64 Mixed 1200 Sprint Medley
================================================================
Team Finals
================================================================
Section 1
1 Relay Lane 4 'A' 2:32.22 B
2 Relay Lane 3 'A' 2:35.58 B
3 Relay Lane 6 'A' 2:36.61 B
4 Relay Lane 7 'A' 2:46.79 B
5 Relay Lane 5 'A' 2:57.82 B
Section 2
1 Relay Lane 4 'B' 2:58.94
-- Relay Lane 5 'B' DQ Zone 1
-- Relay Lane 3 'B' DQ Zone 1
Event 65 Mixed 300 Meter Dash
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
Section 1
1 Elijah Lucy M17 High School Boys 35.89
2 Antoine Coates M High School Boys 35.95
3 Jacob Avelino M15 High School Boys 36.25
4 Aidan Verba-Hamilton M17 High School Boys 36.72
5 Auchavian Brewer M17 High School Boys 37.09
6 Laterell Thayer M High School Boys 37.87
7 Tristen Dacanay-Ellingta M High School Boys 38.85
-- Mousawer Safi M High School Boys DQ Lane violation
Section 2
1 Garrett Cardoza M16 High School Boys 36.51
2 Korey Lombard M17 High School Boys 37.63
3 Anthony Lowe M16 High School Boys 37.69
4 Alan Friedman M16 High School Boys 37.77
5 Charles Levine M16 High School Boys 38.53
6 Diego Escobedo M14 High School Boys 40.17
7 Semre Abraha M17 High School Boys 41.42
8 Bobby Rollins M15 High School Boys 58.90
Section 3
1 Jalen Evers-Threat M16 High School Boys 38.18
2 Cedric Lewis M17 High School Boys 38.88
3 Kirk Baril M High School Boys 38.92
4 Justin Harbey M16 High School Boys 39.35
5 Jordan Smith M16 High School Boys 40.92
6 Marlan Braggs M17 High School Boys 44.49
7 Tracey Wood M16 High School Boys 54.74
-- Marcus Santos M High School Boys DQ Lane violation
Section 4
1 Cesar Mendez M High School Boys 37.31
2 Blake Lewis M High School Boys 37.34
3 Connor Laughlin M17 High School Boys 38.87
4 Ryan Hamman M High School Boys 39.37
5 Jacob Taylor M15 High School Boys 39.56
6 Andre Grisby M High School Boys 39.67
7 Karam Samplay M High School Boys 43.20
-- Harold Grigsby M High School Boys DQ Lane violation
Section 5
1 Nick Fondiller M17 High School Boys 37.18
2 Daniel Bocanegra M High School Boys 39.10
3 Shelton Wynder II M High School Boys 39.22
4 Graham Herder M High School Boys 39.32
5 Michael Alexander M17 High School Boys 40.40
6 Evan Conry M17 High School Boys 40.55
7 Latrell Wertman M17 High School Boys 41.05
8 Jeremiah Ellis M High School Boys 43.79
Section 6
1 Tyler Condensa M16 High School Boys 37.93
2 Khalia Latimore M15 High School Boys 40.07
3 Christopher Hughes M High School Boys 40.82
4 Sahrador Melchor M16 High School Boys 42.32
5 Jeremy Weaver M15 High School Boys 45.01
6 Christian Ovitz M High School Boys 46.10
7 Jhay Roland M High School Boys 47.25
8 Leon Figg M14 High School Boys 49.03
Section 7
1 Harls Khalla M High School Boys 35.91
2 Damani Sistena M16 High School Boys 37.14
3 Michael White M High School Boys 39.34
4 Darius Sykes-Miller M16 High School Boys 42.06
5 Kyle Pulido M14 High School Boys 46.87
-- Brandon Peralta M15 High School Boys DQ Lane violation
Section 8
1 Hannah Waller W High School Girl 39.93
2 Kalesi Budei W17 High School Girl 42.72
3 Jazmin Monno W17 High School Girl 43.18
4 Eleni Reynolds W17 High School Girl 43.51
5 Alex Seniff W17 High School Girl 43.85
6 Nia Whitlock W16 High School Girl 45.36
7 Stephanie Coates W High School Girl 45.51
8 Chyna Kane-Ross W High School Girl 46.90
Section 9
1 Naimah Hameed W High School Girl 44.19
2 Tia Harper W High School Girl 44.45
3 A'Nia Diggs W15 High School Girl 44.69
4 Keilani Green W17 High School Girl 45.13
5 Maddie Klein W High School Girl 45.25
6 Amanda Mell W17 High School Girl 45.71
7 Savannah Simpson W High School Girl 47.42
-- Aisha Ahmad W High School Girl DNF
Section 10
1 Odiri Ntekeme W High School Girl 43.90
2 Ari Milton W High School Girl 45.02
3 Normie Thurman W15 High School Girl 45.18
4 Nicole Lewis W15 High School Girl 46.55
5 Sophia Le W16 High School Girl 46.76
6 Cali Vance W17 High School Girl 48.58
7 Asiah Dailey W15 High School Girl 49.25
8 Astariya Harris W17 High School Girl 50.11
Section 11
1 Destiny Mirchell W16 High School Girl 43.38
2 Abby McKeag W14 High School Boys 45.54
3 Nkamause Inyang W High School Girl 47.11
4 Aleeyha Patterson W17 High School Girl 47.64
5 Isatu Danfa W16 High School Girl 49.28
6 Dayna Jones W High School Girl 50.25
7 Jocelyn Iglehart W High School Girl 51.73
8 Samantha Alfgro W16 High School Girl 53.21
Section 12
1 Alexis Surrell W High School Girl 41.50
2 Brianna Bryant W17 High School Girl 46.14
3 Cheyanne Brown W High School Girl 50.79
Event 66 Mixed Triple Jump HS GIRLS
===============================================================================
Name Age Team Finals Wind
===============================================================================
Flight 1
1 Kennedy Jones W17 High School Girl 38-03.75 NWI 11.67m
2 Caice Lanoraz W17 High School Girl 37-04.75 NWI 11.39m
3 Melissa Seaman W17 High School Girl 36-08.25 NWI 11.18m
4 Kalesi Budei W17 High School Girl 33-10.00 NWI 10.31m
5 Hill Jowhan W High School Girl 33-07.50 NWI 10.24m
6 Sophia Le W16 High School Girl 33-05.50 NWI 10.19m
7 Savannah Simpson W High School Girl 32-03.50 NWI 9.84m
8 Rachel McGill W17 High School Girl 29-00.00 NWI 8.83m
Like·Comment·Share·E-mail·46177 views
History for UC Berkeley Winter State Qualifier
|